faqNajczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Minikoparki – co to takiego?

Konstrukcyjnie nie różnią się za wiele od typowych koparek. Ich wyposażenie zawiera podwozie gąsienicowe, zamontowany z przodu niewielki lemiesz oraz mechanizm obrotu wysięgu. Minikoparki są niewielkimi maszynami samojezdnymi bądź agregatowymi z wymiennym osprzętem roboczym ( widły, młot hydrauliczny, nożyce ). Przeznaczone głównie do drobnych prac ziemnych i trudno dostępnych miejsc, gdzie większe maszyny sobie nie radzą. Szczególnie korzysta się z nich w miejscach, gdzie jest potrzeba dużej precyzji działania. Główny obszar zastosowań minikoparek to: budownictwo, drogownictwo, a także wiele różnych działów gospodarki.

Roboty ziemne

nawodnienia, odwodnienia placów, nasypy drogowe wraz z zagęszczaniem gruntu, korytowanie pod drogi, wykopy pod obiekty inżynierskie, wykopy pod budynki, kopanie stawów, odmulanie i oczyszczanie stawów i rzek, niwelacja terenu, naprawa i odbudowa wałów, odbudowa terenów zielonych, wyburzenia i rozbiórki budowlane, korytowanie pod kostkę brukową, inne prace w zależności od potrzeb Klienta.

Transport materiałów

żwir, podsypka drogowa, piasek płukany, kruszywo drogowe, piasek zasypkowy, torf, ziemia torfowa, czarnoziem

Minikoparka JCB 1,5 t

Minikoparka JCB 1,5 t sprawdza się idealnie w ciasnym mieście Wrocław. Dzięki gumowym gąsienicą i niewielkiej masie z powodzeniem można wykorzystywać ją na chodnikach. Nasze koparki są silne i szybkie!